Eksperyment Triada – Projekt fizyczno-chemiczny w ZSI

W Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku ruszył projekt „Eksperyment Triada” – cykl praktycznych warsztatów z zakresu fizyki i chemii eksperymentalnej. W przedsięwzięciu uczestniczą uczniowie z trzech kierunków kształcenia w ZSI: medycznego, politechnicznego i weterynaryjnego – tworzący sojusz edukacyjny oparty na wzajemnej współpracy. Uczniowie słupskiego ZSI mają już za sobą pierwsze warsztaty zrealizowane w ramach projektu. W trakcie kilkugodzinnego spotkania młodzi słupszczanie przeprowadzali profesjonalne doświadczenia fizyko-chemiczne. Zajęcia z młodzieżą poprowadziła Małgorzata Sałata z gdańskiego zespołu naukowego „Świat Eksperymentu”. Przed uczniami kolejne spotkania naukowe.


Projekt „Eksperyment Triada” to cykl regularnych warsztatów z zakresu fizyki i chemii eksperymentalnej. W ramach zajęć uczniowie samodzielnie przeprowadzają eksperymenty, opracowują wyniki oraz wspólnie je omawiają. Głównym założeniem projektu jest wymiana doświadczeń, ścisła współpraca i dzielenie się wiedzą pomiędzy trzema kierunkami kształcenia w ZSI: medycznego, politechnicznego i weterynaryjnego – stąd alians o nazwie „Eksperyment Triada” .

Młodzież uczestnicząca w warsztatach zapoznaje się też z nowoczesnymi metodami badawczymi i osiągnięciami współczesnej fizyki i chemii. Kluczową rolę w projekcie odgrywa współpraca szkoły z zespołami naukowo-dydaktycznymi związanymi z uczelniami wyższymi zajmującymi się popularyzacją i dydaktyką chemii i fizyki.

« 1 z 2 »

Fot. Daniel Stawski

Zajęcia mają na celu rozbudzić zainteresowania naukowe młodzieży, zachęcić uczniów do prowadzenia własnych obserwacji, badań i analizy, a także rozwijać zainteresowania naukami ścisłymi. Podczas spotkań uczniowie korzystają z profesjonalnego sprzętu laboratoryjnego, specjalistycznego i multimedialnego.

Info. Daniel Stawski

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *