Majówka z Salwą po raz czwarty

SALWA czyli Słupska Akcja Artystycznego Wystrzału to jedna z bardziej rozpoznawalnych miejskich imprez przyciągająca, która co roku kilkanaście tysięcy uczestników. Mający już wieloletnią tradycję festiwal uliczny, angażujący słupskie instytucje kultury, organizacje pozarządowe oraz mieszkańców, dodaje niecodziennego kolorytu centrum miasta. Organizatorzy SALWY 2018: Słupski Ośrodek Kultury, 16 deko, Fundacja Indygo, Pomorskie Towarzystwo Muzyczne MakroFON. Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Miasta Słupska.

SALWA wystrzeli 3 maja 2018 na deptaku przy al. Wojska Polskiego podzielonej na trzy strefy: zasobów, akcji i reakcji. Każda z nich zaoferuje pełne spektrum atrakcji. Na dużej scenie zaprezentują się m.in. Ofelia, Adam Repucha i Dzieła Wybrane, czyli artyści, którzy z niemałym impetem podbijają krajową scenę muzyczną. Spalone w trakcie imprezy kalorie uzupełnić będzie można w strefie z foodtruckami, a na pamiątkę zabrać do domu zakupione na jednym z wielu stoisk rękodzieło, ewentualnie designerski wyrób.

Nie zabraknie również całej gamy animacji dla najmłodszych i ich opiekunów, warsztatów artystycznych, rękodzielniczych i pokazów. Tajniki trudnej sztuki kuglarskiej zaprezentuje młodzież związana z OT Rondo, Teatr Lalki Tęcza przygotuje dla swoich najmłodszych widzów (i ich rodziców) muzeum lalek, natomiast Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku otworzy stoisko z ręcznie malowanymi maskami a w Fotosferze swoje prace zaprezentują uczestnicy zajęć organizowanych przez SOK oraz uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Słupsku i Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza.

Fot. UM

Info. Agata Olszewska/UM

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *