Polityczna nagonka PiS, Szef Zachodniopomorskiej PO zatrzymany w Szczecinie przez CBA

Na wczorajszym posiedzeniu Sejm wyraził zgodę na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie posła Stanisława Gawłowskiego. Szef zachodniopomorskiej Platformy o godzinie 11:00, bez wezwania, stawił się wraz z obrońcą Romanem Giertychem w szczecińskiej prokuraturze .- Będziemy w Prokuraturze Krajowej w Szczecinie przy ul. Mickiewicza 153 ok. godziny 11. Mamy nadzieje, że prokuratorzy będą gotowi na przesłuchanie – poinformował rano na Twitterze adwokat Gawłowskiego, Roman Giertych. Rano poseł Stanisław Gawłowski zgłosił się z obrońcą na przesłuchanie i już z niej nie wyszedł, został zatrzymany przez CBA.

Fot. PRK

Wydział Prokuratury Krajowej w Szczecinie zamierza przedstawić Stanisławowi Gawłowskiemu pięć zarzutów, w tym trzy o charakterze korupcyjnym. Były wiceminister miał przyjąć 175 tysięcy złotych łapówki i dwa zegarki warte niemal 25 tysięcy złotych.Wczorajsza decyzja Sejmu umożliwia prokuraturze wystąpienie do sądu z wnioskiem o areszt. O tym, czy poseł tam trafi, zdecyduje sąd.

Stanisław Gawłowski zrzekł się immunitetu poselskiego 22 stycznia. Oskarżenia prokuratury nazywał „motywowanymi politycznie” i domagał się umożliwienia mu obrony przed zarzutami.

Stanisław Gawłowski jest szefem zachodniopomorskich struktur Platformy Obywatelskiej. W 2016 został p.o. sekretarza generalnego PO. 17 listopada 2016 roku został powołany na funkcję przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów w „gabinecie cieni” utworzonym przez Platformę Obywatelską.

Info. PRK

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *