Słupszczanki laureatkami konkursu matematyczno – fotograficznego

Uczennice Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku zostały laureatkami w VIII edycji ogólnopolskiego konkursu matematyczno – fotograficznego pt. „Matematyka w obiektywie”.  Martyna Ozdoba i Paulina Gierszewska, uczennice ZSI w Słupsku, sięgnęły po laury w ogólnopolskim konkursie matematyczno – fotograficznym pt. „Matematyka w obiektywie”. Martyna Ozdoba zajęła I miejsce za pracę pt. „Czy to leśne tangensoidy?”, natomiast Paulina Gierszewska zdobyła II miejsce –licealistkę nagrodzono za pracę pt. „Spirala logarytmiczna”. Uczennice do konkursu przygotowały Monika Skwarek (podopieczna Martyna Ozdoba) i Agnieszka Kałuża-Horbaczewska (podopieczna Paulina Gierszewska), nauczycielki matematyki w ZSI w Słupsku.

 

Fot. Martyna Ozdoba

Konkurs polegał na wykonaniu zdjęcia (lub zdjęć) zagadnienia matematycznego i dołączeniu krótkiego opisu, sfotografowanego „zjawiska”. Zdjęcie miało być artystycznym wyrażeniem pojęcia matematycznego, prawidłowości matematycznej, metaforą matematyczną lub żartem matematycznym.

Fot. Paulina Gierszewska

Konkurs został zorganizowany przez Centrum Popularyzacji Matematyki „SIGNUM” przy Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej w ramach X Podlaskich Dni Matematyki.

Info. Daniel Stawski/ZSI

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *