Wielkie świętowanie z flagą Europy

Występy kabaretowe, pokazy kulinarne, emocje sportowe, zmagania piłkarskie, koncerty gwiazd, animacje dla dzieci, stoiska tematyczne – to tylko część z atrakcji, w jakie obfitowały tegoroczne Dni Kobylnicy. Ostatni weekend maja był ważny również z innego powodu. W niedzielę, w trakcie uroczystej ceremonii, Gmina Kobylnica została wyróżniona Flagą Honorową Rady Europy za działania na płaszczyźnie budowania solidarności europejskiej.

To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest samorządom z krajów należących do Wspólnoty Europejskiej. W ten sposób doceniane jest ich zaangażowanie w międzynarodową współpracę. W tym roku nagrodę otrzymało osiem miast Starego Kontynentu. W imieniu społeczności Gminy Kobylnica Flagę z rąk Roberta Biedronia, przedstawiciela Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy otrzymał Wójt Leszek Kuliński.

Obaj panowie w swoich wystąpieniach zwracali uwagę na to, jak duże sukcesy na płaszczyźnie współpracy zagranicznej osiągnął kobylnicki samorząd. Jak wskazywał Robert Biedroń, porozumienia partnerskie zawarte z kilkunastoma samorządami w Polsce i Europie są dowodem odwagi i konsekwencji, jaką od długiego czasu wykazuje się zdobywca tegorocznej Flagi Honorowej.

 

Wójt Gminy Kobylnica podkreślał natomiast, że wszystkie działania realizowane są z myślą o młodych mieszkańcach, którzy poprzez udział w różnego rodzaju projektach i programach międzynarodowych mogą skorzystać z wielkiej szansy na poszerzanie swojej wiedzy i horyzontów. Słów uznania pod adresem dokonań gminy na krajowej i międzynarodowej arenie nie szczędził także europoseł do Parlamentu Europejskiego Janusz Lewandowski.

 

W tym roku Kobylnica jako jedyny samorząd w Polsce i jeden z ośmiu w całej Europe został wyróżniony tą nagrodą. Bez wątpienia nie tylko jest to wielki sukces, ale i olbrzymie wyróżnienie dla mieszkańców Kobylnicy. Przyznana nagroda świadczy o tym, że to co robicie jest dostrzegalne w skali europejskiej – podkreślał Janusz Lewandowski.

Ceremonia wręczenia Flagi Honorowej Rady Europy odbyła się w obecności wielu znamienitych gości oraz przedstawicieli partnerskich samorządów. Moment przekazania wyjątkowej nagrody poprzedziła barwna parada, która przeszła ulicami Kobylnicy. Na koniec wszyscy złożyli podpisy pod pamiątkową ryciną.

Fot . galeria Waldemar Bałabuch

Fot.Karol Kotusiewicz, 

W tym roku Dni Kobylnicy rozpoczęły się 25 maja i trwały przez cały weekend. Piątek obfitował w uśmiech i dobry humor. Na scenie Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy wystąpił duet Wiolka Walaszczyk – Tomek Jachimek, który rozbawił publiczność do łez. Sobota upłynęła pod znakiem sportu, natomiast niedziela należała do gwiazd muzyki. Gwiazdą tegorocznych Dni Kobylnicy była Kayah. Jej występ obserwowały prawdziwe tłumy. Nie zabrakło też ciekawych pokazów, atrakcji dla najmłodszych i pysznych smakołyków.

Info. Karol Kotusiewicz

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *