Charytatywny weekend w Potęgowie – zbiórka krwi oraz Bieg Dar Serca

W ubiegły weekend 15-16 września w Potęgowie odbyły się charytatywne wydarzenia, zachęcające do wsparcia osób potrzebujących. W sobotę strażacy ochotnicy zorganizowali zbiórkę krwi, natomiast w niedzielę grupa lokalnych wolontariuszy zaprosiła na Potęgowski Bieg Dar Serca i piknik, którego celem było wsparcie ciężko chorej mieszkanki gminy.

W sobotę 15 września Ochotnicza Straż Pożarna w Potęgowie wraz z RCKiK im. Jana Pawła II w Słupsku zorganizowła zbiórkę krwi w mobilnym punkcie poboru na placu przed remizą, przy ulicy Pocztowej 2. – Otrzymaliśmy wsparcie na przygotowanie grilla oraz małą pamiątkę-niespodziankę dla każdego oddającego krew – mówi Paweł Kostecki z OSP Potęgowo.

Fot.Krzysztof Chodorowski

Podczas akcji odbył się również pokaz sprzętu ratowniczego. Na zaproszenie odpowiedziały zaprzyjaźnione jednostki z powiatu słupskiego, m.in OSP Łupawa, OSP Krępa Słupska oraz OSP Główczyce.

W niedzielę 16 września odbył się Potęgowski Bieg Dar Serca – organizatorzy zaprosili do udziału dorosłych, młodzież i dzieci, biegaczy oraz miłośników nordic walking.

Wydarzenie organizujemy dla mieszkanki naszej gminy, która potrzebuje wsparcia,  15 zł wpisowego na bieg, zostanie przeznaczone na szczytny cel – mówi Aleksandra Wielgus, jedna z organizatorek wydarzenia.

Po biegu odprawiono uroczystą mszę odpustową, a później koncert charytatywny na placu przy Gminnym Centrum Kultury w Potęgowie, podczas którego wystąpili lokalni i zaproszeni artyści.

Info. UG Potęgowo

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *