„Ekonomik” trzeci w Polsce!

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Słupsku zajęli III miejsce w ogólnopolskim konkursie „Być jak Ona – II edycja” organizowanym przez Fundację Honor Pomagania Dzieciom. Celem konkursu była popularyzacja postaci Ireny Sendler, a przedmiotem – oryginalne ujęcie jej sylwetki oraz zainteresowanie uczniów historią bohaterki, która z narażeniem własnego życia uratowała ponad 2500 dzieci. Właściwe zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu w formie papierowej portretu Ireny Sendler oraz opisie działań podjętych przez bohaterkę, jak również przeprowadzeniu lekcji przybliżającej postać Ireny Sendler i fotorelacji z niej.

Trzy uczennice z ZSEiT: Daria Makuch, Wiktoria Lenczewska i Klaudia Miklaś, pod opieką pana Piotra Kolasy, przygotowały ciekawe grafiki oraz teksty do nich nawiązujące. Była to dodatkowa aktywność młodzieży, która na co dzień zajmuje się w szkole projektowaniem komputerowym, przygotowaniem graficznym oraz przygotowaniem do druku, kształcąc się w klasie o profilu technik cyfrowych procesów graficznych.


Nagrodą w konkursie jest 30% dofinansowania do siedmiodniowego pobytu z wyżywieniem, atrakcjami i programem wycieczek w Ośrodku Ostoya Roztocze w Kawęczynku na Roztoczu.
W bieżącym roku szkolnym „Ekonomik”, jako jedna z dziewięciu szkół w województwie pomorskim, realizuje projekt MEN pod hasłem „Godność, wolność, niepodległość”, dzięki czemu wzmogło się zainteresowanie uczniów tematyką historii Polski.

Fot. Autorka

Info. Agata Marzec

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *