Włoski sukces uczniów z ZSI w Słupsku

Martyna Skrobek i Jakub Gutowski, uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku, wraz ze swoim zespołem Finezja zajęli I miejsce w prestiżowym XI Międzynarodowym Festiwalu Sztuki „Orfeo in Italia” („Orfeusz w Italii”), który zgromadził uczestników z całego świata. Wydarzenie odbyło się we włoskim Lido di Jesolo niedaleko Wenecji.

Martyna i Jakub przebywali we Włoszech wraz ze swoim zespołem Finezja ze Sławna, w dniach od 10 do 14 września. XI Międzynarodowy Festiwal Sztuki „Orfeo in Italia” zgromadził uczestników z całego świata. Wśród wykonawców znaleźli się wokaliści, muzycy i tancerze m.in. z Finlandii, Bułgarii, Rosji, Włoch, Litwy, Szwajcarii, Niemiec, Rumunii, Malty, Macedonii, Ukrainy i Polski. Słupcy uczniowie wraz z Finezją na międzynarodowej scenie wywalczyli najważniejszą nagrodę w kategorii grupa taneczna.

Jedenasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki „Orfeusz w Italii” odbywała się na Piazza Aurora we włoskim Lido di Jesolo opodal urokliwej Wenecji. Ideą przewodnią festiwalu jest niesienie przesłania pokoju i przyjaźni między narodami. Organizator wydarzenia powołał międzynarodowe jury składające się z kompozytorów, muzyków, producentów muzycznych i choreografów. Organizatorzy festiwalu to Citta di Jesolo, bułgarska agencja artystyczna Art Center Karnolsky oraz ITACA International Trade Academic Center of Advisory. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowała wiceprezydent Bułgarii Ilijana Jotowa.

Martyna i Jakub pasjonują się tańcem towarzyskim, trenują tę dyscyplinę w zespole Finezja ze Sławna pod okiem instruktora Adriana Zielińskiego. Oboje stanowią zgraną parę taneczną. Wraz ze sławieńską Finezją mają na koncie liczne sukcesy na krajowych i międzynarodowych konkursach tanecznych. Młodzi słupszczanie uczą się w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku.

Fot.Daniel Stawski

Festiwal ożywia Piazza Aurora muzyką, tańcami, kolorami i głosami z całego świata, kończąc ceremonią rozdania nagród uczestnikom ostatniego wieczoru. Dla nas to bez wątpienia wielki sukces oraz niezapomniana przygoda. Mogliśmy pooddychać atmosferą międzynarodowego festiwalu, a sukces dostarczył powodu do ogromnej radości i satysfakcji – mówi Martyna Skrobek, uczennica ZSI w Słupsku.

Info. Daniel Stawski/ZSI

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *