Czy jesteśmy na progu wojny?

W ubiegłą sobotę odbyło się w Sali Rycerskiej słupskiego Zamku, spotkanie autorskie z generałem Waldemarem Skrzypczakiem, byłym dowódcą wojsk lądowych i byłym wiceministrem MON. Powodem była rozmowa z generałem, autorem książki wydanej w październiku br. pt „Czy jesteśmy na Progu Wojny”.  Wśród licznie zgromadzonej publiczności pojawili się dawni koledzy z jednostki, gdzie służył generał, który służbę jako oficer rozpoczął w Słupsku w 26. pułku czołgów. 

Po ukończeniu Akademii Sztabu Generalnego zajmował różne stanowiska. Dowodził 32. Pułkiem Zmechanizowanym, 16. Dywizją Zmechanizowaną, 11. Dywizją Pancerną oraz Wielonarodową Dywizją Centrum-Południe w Iraku. W latach 2006-09 był Dowódcą Wojsk Lądowych. W 2009 roku na znak protestu podał się do dymisji.

Przyczyną protestu było postawienie zarzutów żołnierzom po akcji bojowej w wiosce Nangar Khel oraz sposobowi zarządzania siłami zbrojnymi przez szefa MON. Dotychczas ukazały się trzy książki generała, ostatnią wydano w tym miesiącu.

Fot. Bartosz Arszyński

W trakcie spotkania autor podpisywał swoją najnowszą książkę, która jest utrzymana w formie wywiadu z dziennikarką Edytą Żemła. Kwintesencją jest stwierdzenie, że obszarem potencjalnego starcia między NATO a Rosją, będzie Polska.

Info.Bartosz Arszyński

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *