Uczniowie Plastyka na targach wnętrz i designu Mood Concept

Uczniowie Liceum Plastycznego imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku uczestniczyli w targach wnętrz i designu Mood Concept 2018. Młodzież miała okazję spotkać się z ikonami światowego wzornictwa najbardziej renomowanych marek wnętrzarskich, a także uczestniczyć w warsztatach, konferencjach i prelekcjach tematycznych. Wydarzenie odbyło się w Centrum EXPO XXI w Warszawie. Podczas pierwszej edycji Mood Concept uczniowie ze słupskiego Plastyka mieli okazję przez kilka dni zapoznać się z ofertą najnowszych kolekcji topowych marek wnętrzarskich, zarówno tych znanych i cenionych na polskim rynku, jak i zagranicznym. Młodzi słupszczanie uczestniczyli także w prelekcjach gwiazd designu oraz wzięli udział w specjalistycznych szkoleniach i warsztatach kreatywnych.

Zwiedzający mieli okazję zobaczyć unikatowe produkty zaprojektowane przez najlepszych włoskich, niemieckich, skandynawskich, a także polskich designerów. Ponadto licealiści spotkali się m.in. z gościem specjalnym targów Ferruccio Lavianim – dyrektorem artystycznym marki Kartell, która słynie z nietypowego wykorzystania tworzyw sztucznych do produkcji mebli i oświetlenia.


W ramach targów uczniowie uczestniczyli w konferencji „Inspiracja czy plagiat?” z panelami dyskusyjnymi poświęconymi kopiowaniu wzorów form użytkowych, przestrzeganiu praw autorskich oraz ochronie patentowej. Ponadto mogli zobaczyć wystawę na temat problemu nieetycznego podrabiania dzieł największych projektantów.

Fot. Daniel Stawski/ZSI

Podczas tej ekspozycji słupszczanie poznali inspirujące historie i z bliska zobaczyli najbardziej kultowe projekty gwiazd światowego designu.

Info. Daniel Stawski/ZSI

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *