Uczniowie ZSI z darem 1600 książek dla DPS w Lubuczewie

Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku zakończyli zbiórkę książek dla Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie. Młodzieży udało się zgromadzić blisko 1600 książek. Ogromny księgozbiór młodzi słupszczanie przekazali przedstawicielom i pensjonariuszom lubuczewskiego ośrodka.W ramach akcji „Podaruj książkę, stwórz bibliotekę, spraw radość” zainicjowanej przez uczniów ZSI i SMS w Słupsku zebrano około 1600 książek.

W inicjatywę młodzieży aktywnie włączyli się również mieszkańcy Słupska, Ustki i okolic, którzy ofiarowali swoje zbiory. Akcja trwała niewiele ponad miesiąc. Zebrane książki uczniowie przekazali na terenie szkoły reprezentantom DPS w Lubuczewie. Delegacja lubuczewskiej placówki złożona z pracowników i pensjonariuszy podarowała inicjatorom akcji prezenty oraz zaprosiła na spotkanie do Lubuczewa.

Fot. Daniel Stawski

Chcielibyśmy z dumą oznajmić, że udało nam się zebrać blisko 1600 książek! Dzięki hojności słupszczan, ustczan, mieszkańców powiatu słupskiego, naszej społeczności szkolnej, mogliśmy wszyscy razem podarować i sprawić naszym przyjaciołom z Lubuczewa ogromną radość. Nie udałoby się to bez bezinteresownej i charytatywnej pomocy wielu osób dobrej woli, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Szczególną rolę w akcji odegrały nasze lokalne media, które nagłaśniały zbiórkę i wielu ludzi dowiedziało się o inicjatywie naszych uczniów. Ogromnie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie się w akcję – mówi Karolina Pera, koordynatorka zbiórki.

Info. Daniel Stawski

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *