Ostatnie Pożegnanie prezydenta Pawła Adamowicza w Europejskim Centrum Solidarności

Trumna z ciałem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza została wystawiona w gdańskim Europejskim Centrum Solidarności. Samorządowiec został zamordowany podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Miał 53 lata. Trumna będzie wystawiona na widok publiczny przez 24 godziny. Przez całą dobę przy zmarłym czuwać będą dwuosobowe warty honorowe przedstawicieli ZHP, ZHR, Straży Miejskiej i Wojska.

Jutro o godzinie 17:00 kondukt odprowadzi ją do Bazyliki Mariackiej. W piątek wieczorem zostanie tam odprawiona msza, a jeszcze do północy tego dnia będzie możliwość oddania czci prezydentowi w bazylice. W sobotę Paweł Adamowicz zostanie pochowany w Bazylice Mariackiej.

Ksiądz Ireneusz Bradtke, proboszcz Bazyliki Mariackiej, poinformował, że uroczystości w sobotę o 12:00 rozpocznie msza pogrzebowa pod przewodnictwem metropolity gdańskiego, arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. Jak podkreślał proboszcz, decyzja o pochówku prezydenta Adamowicza w Bazylice Mariackiej jest w zgodzie z wielowiekową tradycją.

Fot. TVN24

Rodzina Pawła Adamowicza poprosiła, by podczas pogrzebu nie składać kondolencji i nie kupować kwiatów. Zamiast tego prosi o przeznaczenie pieniędzy na jeden z dwóch celów: Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy bądź hospicjum imienia księdza Eugeniusza Dutkiewicza w Gdańsku.

Info. Radio Koszalin

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *