Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje

Prezydent Gdańska został wczoraj wieczorem trzykrotnie raniony nożem przez 27-letniego napastnika. Lekarze przeprowadzili pięciogodzinną operację, ale podkreślali, że stan prezydenta jest bardzo ciężki. Dziś przed godziną 15:00 poinformowano, że Paweł Adamowicz zmarł. W całej Polsce trwają zgromadzenia, gdzie mieszkańcy oddają cześć zamordowanemu wczoraj prezydentowi Gdańska. Ludzie w oknach wystawili świeczki. Dzisiaj także Policja zatrzymała mężczyznę, który groził prezydentowi Andrzejowi Dudzie. 

Fot. UM

 

Fot. Michał Czacharowski/FB

Stołeczna policja poinformowała na Twitterze, że zatrzymała 72-letniego mieszkańca Warszawy, który po południu zadzwonił do Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie i groził prezydentowi, mówiąc: „Zginął Adamowicz, a jutro może zginąć Andrzej Duda”.

Po otrzymaniu informacji policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI szybko ustalili miejsce zamieszkania tej osoby. Zabezpieczono telefon, z którego wykonano połączenie. Zatrzymany jeszcze dzisiaj trafi do policyjnego aresztu. O wszystkim poinformowano prokuraturę.

Info. Radio Koszalin

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *