Czarni przegrali u siebie

Po serii siedmiu zwycięstw przyszedł czas na druga porażkę z rzędu STK Czarnych. Zespół Mantasa Cesnauskisa uległ w Hali Gryfia WKK Wrocław, które na wyjazdowy sukces czekało od 11 listopada. O losach spotkania przesądziła akcja Jakuba Koelnera, który na niespełna 47 sekund przed końcem trafił z półdystansu.

fot. facebook/MiastoSlupsk

 

Pierwsza kwarta należała do słupskiego zespołu. Najpierw trzy punkty Wojtka Jakubiaka, a później swoje dołożyli Kordalski i Cechniak. Pierwszą część spotkania gospodarze zakończyli ze znaczną przewagą 26 do 17. Słupszczanie utrzymali prowadzenie także w drugiej kwarcie. Jednak goście zaczęli gonić wynik.

Obraz gry diametralnie zmienił się w drugiej połowie meczu. Koszykarze z Wrocławia przejęli inicjatywę. Mimo to, po trzech kwartach słupszczanie nadal prowadzili siedmioma punktami.

Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatniej odsłonie pojedynku. Wrocławianie systematycznie odrabiali straty i wyszli na prowadzenie. W końcówce słupszczanie mieli trzy szanse na doprowadzenie co najmniej do dogrywki, ale żadna z prób nie znalazła drogi do kosza. Mecz zakończył się wynikiem 71 do 73.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *