Centrum Ustki dla graczy

Dwie gry turystyczno – edukacyjne powstaną na terenie Starej Osady Rybackiej w Ustce. Słowińska Grupa Rybacka zakończyła ocenę wniosków o dofinansowanie na projekty związane z promowaniem i zachowaniem rybackiego charakteru swojego obszaru. Wśród operacji wybranych do dofinansowania znalazł się wniosek naszego urzędu.

fot. UM Ustka

Dzięki temu powstaną nowe gry terenowe. Formuła opracowywania scenariuszy gier nastawiona będzie na jak największy udział mieszkańców, głównie zainteresowanych rybołówstwem i żeglarstwem, ale także historią miasta. Fabuła gier nawiązywać będzie zarówno do wydarzeń historycznych, ciekawostek, ale zostanie także zaprezentowana w formie fabularnej.

– Dzięki realizacji tego projektu stworzymy innowacyjny produkt turystyczny. Gry turystyczne będą połączeniem zwiedzania i nabywania wiedzy z zabawą. Bazować będą na tzw. „grywalizacji”, co jest nowatorskim podejściem do budowania produktów turystycznych. Projekt będzie realizowany na przełomie sierpnia i września 2019 – mówi Eliza MOrdal z Urzędu Miejskiego w Ustce.

Tytuł projektu: „Opracowanie innowacyjnych gier turystyczno-edukacyjnych na terenie Starej Osady Rybackiej w Ustce” Kwota projektu: 29 400zł, dofinansowanie 85%, czyli 24 990 zł

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *