Międzynarodowo o zdrowym jedzeniu

Dzieci z pięciu państw uczą się w naszym mieście o zdrowym odżywianiu, a przy okazji szlifują jeżyki obce. Wszystko w ramach europejskiego programu Erasmus +.

Gospodarzem spotkania są uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3. Słupska placówka wspólnie z kolegami z Łotwy, Hiszpanii, Portugalii i Chorwacji realizuje projekt pod nazwą „Zdrowsze śniadanie, bystrzejszy umysł” .

– Dzieci doskonale sprawdzają się w tych projektach. Nie tylko uczą się, ale przede wszystkim nawiązują znajomości, otwierają się na inne kultury. To chyba w tym wszystkim jest najważniejsze – mówi Anna Łukasik, koordynator projektu

Zagraniczni goście i ich opiekunowie zostali powitani podczas szkolnego apelu. Najbliższe dni spędzą na warsztatach związanych ze zdrowym odżywianiem, ale także zwiedzą okolice Słupska, a także Trójmiasto. Wizyta potrwa tydzień.

Projekt dotyczący zdrowego odżywiania jest jednym z trzech realizowanych przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Janusza Korczaka w Słupsku w latach 2018- 2020. Szkoła uczestniczy także w projekcie o charakterze artystycznym. Ponadto nauczyciele biorą udział w międzynarodowych warsztatach matematycznych.

Po wizycie w naszym kraju przedstawiciele słupskiej trójki uczestniczyć będą w zajęciach w zaprzyjaźnionych szkołach. W kwietniu grupa nauczycieli bierze udział w spotkaniu w Grecji, w maju dwie grupy uczniów wyjeżdżają do Chorwacji i na Łotwę

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *