Nordik Walking w Potęgowie niemal 400 uczestników

Potęgowo gościło setki uczestników Pucharu Polski Nordic WalkingNiemal 400 osób wystartowało w zawodach Pucharu Polski Nordic Walking, który w niedzielę 19 sierpnia odbył się w Potęgowie. Oprócz sportowych emocji, na uczestników czekały także atrakcje przygotowane przez artystów z GOK oraz lokalnych wystawców.

Fot. UG/Potęgowo

Puchar Polski Nordic Walking w Potęgowie odbył się już po raz drugi. To jedno z kilku najważniejszych wydarzeń w kraju organizowanych przez Polską Federację Nordic Walking. Zawodnicy rywalizowali na trzech dystansach: 21, 10 oraz 5 km. W zawodach w sumie wystartowało w tym roku 389 osób.

Dla początkujących przygotowano wspólną rozgrzewką i pokaz techniki chodu z kijkami. Odbył się także bieg dla dzieci na krótkim dystansie. Oprócz tego, na najmłodszych czekały bezpłatne dmuchańce oraz animacje przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Potęgowie. Uczestniczy wydarzeni mogli także skorzystać z poczęstunku i oferty lokalnych wystawców.

Organizatorami Pucharu Polski Nordic Walking była Gmina Potęgowo i Polska Federacja Nordic Walking. Wydarzenie w Potęgowie sponsorowała spółka ELWOZ oraz Baltic Sea, a cały cykl zawodów wspiera Santander Consumer Bank oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Info. Fot. UG/Potęgowo

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *