Plac zabaw zamiast triady

Koniec z fontanną przy ul. Bema. Wodotrysk od lat wzbudzał kontrowersję. Dla jednych nie pasował estetycznie, ale innych był miejscem kąpieli. Ma zastąpić go mini plac zabaw.

fot. MK

Triada ustawiono przy ul. Bema za jednej z kadencji prezydenta Macieja Kobylińskiego od samego początku rozgrzewała emocje słupszczan. Dla części doskonale komponowała się z otoczeniem. Dla innych była kiczem. Wodotrysk szybko stał się ulubionym miejscem spotkań różnego rodzaju amatorów mocnych trunków. Bardzo chętnie okupowali ławeczki wokół fontanny, a ona sama służyła jako łaznia. Wiele razy była zanieczyszczana także przez miłośników niewybrednych żartów.
W tym roku fontanna zniknie. Jej miejsce ma zająć mini plac zabaw, na którym staną dwie lub trzy zabawki i dodatkowe ławeczki.

– Powstanie miejsce dla mam i dzieci, w którym będą mogły na chwilę przysiąść. Będzie to mały placyk z dwoma, może trzema zabawkami – mówi Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydent Słupska.

Mini plac zabaw przy ul. Bema nie będzie jednym, który niebawem powstanie w centrum Słupska. Właśnie ruszyły konsultacje społeczne dotyczące wyposażenia placu zabaw w parku na Palcu Powstańców Warszawskich.

Jeszcze w tym roku park Powstańców Warszawskich przejdzie prawdziwą metamorfozę. Zachowany zostanie istniejący podział terenu na dwie strefy: rekreacyjną – centralną oraz ekspozycyjną – przed pomnikiem. Zakres prac rewitalizacyjnych obejmie przede wszystkim montaż nowego oświetlenia, odtworzenie w centralnym punkcie placu fontanny oraz placu zabaw dla dzieci w jego pierwotnej lokalizacji. W parku zaprojektowano teren rekreacyjny dla osób dorosłych wyposażony w elementy siłowni plenerowe. Ustawiona zostanie tak zwana mała architektura. A sam pomnik powstańców zyska nowe oświetlenie.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *