Policja bada śmiertelny wypadek

Policjanci ze Słupska ustalają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło na krajowej szóstce w miejscowości Poganice. W zderzeniu dwóch samochodów osobowych zginął 90-letni kierujący volkswagenem golfem.

Fot. KMP Słupsk

Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący tym samochodem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu w kierunku Lęborka pojazdowi audi. W zderzeniu audi i volkswagena ucierpiało łącznie 5 osób w tym kierujący volkswagenem 90-letni mieszkaniec gminy Potęgowo. Mężczyzna mimo szybkiej reakcji służb i przewiezienia go do szpitala, zmarł w wyniku poniesionych obrażeń. Pozostałe poszkodowane osoby to kierowca i pasażerki audi w wieku 20 -23 lata. Wszyscy to mieszkańcy powiatu wejherowskiego. Tym osobom także w szpitalu udzielono pomocy medycznej, a następnie po obserwacji zwolniono do domów.

Funkcjonariusze w trakcie zabezpieczania miejsca wypadku ustalili wstępne okoliczności, z których wynikało, że do zderzenia pojazdów doszło ponieważ kierujący volkswagenem 90-letni mężczyzna wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu w kierunku Lęborka Audi.

Pracujący na miejscu policjanci ruchu drogowego oraz technicy kryminalistyczni zabezpieczali ślady oraz ustalali świadków. Obecnie trwają czynności, które pozwolą wyjaśnić wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia w tym dotyczące stanu trzeźwości kierujących.

Policjanci apelują o rozwagę na drodze i przestrzeganie przepisów, które regulują prędkość na drogach. Funkcjonariusze zapowiadają także więcej szczegółowych kontroli drogowych i zdecydowaną reakcję na wykroczenia drogowe związane z przekraczaniem prędkości.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *