Policja ustala przyczyny tragicznego wypadku

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło wczoraj wieczorem w Słupsku na ulicy Gdańskiej. W pobliżu oznakowanego przejścia dla pieszych kierujący Toyotą Rav 4 śmiertelnie potrącił 74- letnią słupszczankę.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Słupsku około godziny 19.00 otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na ulicy Gdańskiej w Słupsku. Natychmiast na miejsce udali się policjanci i karetka pogotowia. Okazało się, że w pobliżu przejścia dla pieszych oraz skrzyżowania z ulicą Kniaziewicza , 42-letni kierujący samochodem Toyota Rav 4 potrącił 74-letnią pieszą. Pomimo udzielenia poszkodowanej natychmiastowej pomocy lekarskiej i reanimacji prowadzonej przez sanitariuszy, kobieta zmarła. W tej chwili funkcjonariusze ustalają przyczyny tego tragicznego wypadku drogowego. Szczegółowo prowadzone postępowanie wyjaśni co przyczyniło się do zaistnienia tego zdarzenia.

– Policja apeluje do kierujących, aby szczególnie w rejonie przejść dla pieszych pamiętać, że pieszy może pojawić się w pobliżu w każdej chwili. Obserwując drogę wziąć pod uwagę, że poruszają się po niej „niechronieni” uczestnicy ruchu, którzy ze względu na wcześnie zapadający zmrok i warunki pogodowe mogą być słabo widoczni – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *