Matury bez zagrożenia

Nauczyciele zawiesili swój strajk. Do piątku odbyły się rady klasyfikacyjne we wszystkich słupskich szkołach ponadgimnazjalnych. Oznacza to, że egzaminy maturalne odbędą się zgodnie z zaplanowanym harmonogramem.

łupskł

Przez blisko trzy tygodnie nauczyciele w całej Polsce strajkowali. Protestowali przeciwko sytuacji w oświacie, jej degradacji, ale także chcieli podwyżek. Mimo masowego charakteru protestu rząd nie porozumiał się z nauczycielami. Nawet ostatnia karta przetargowa w postaci nieklasyfikowania tegorocznych maturzystów nie zrobiła na ekipie rządowej większego wrażenia. Rzutem na taśmę Sejm większością głosów partii rządzącej przegłosował specustawę pozwalającą dokonać klasyfikacji nie radzie pedagogicznej, a dyrektorom szkół lub osobie wyznaczonej przez wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Nauczyciele zawiesili strajk. Także słupskie szkoły zdecydowały się przeprowadzić rady klasyfikacyjne. Oznacza to, że matury nie są zagrożone i odbędą się w wyznaczonym wcześniej terminie. Egzaminy dojrzałości rozpoczną się 6 maja, egzaminami z języka polskiego.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *