Przygotowania do ewentualnego strajku szkolnego w Gminie Potęgowo

Gmina Potęgowo jest przygotowana do zapowiadanego strajku. 1 kwietnia w sali narad Urzędu Gminy w Potęgowie odbyło się spotkanie organizacyjne w sprawie zbliżającego się strajku nauczycieli.
 
– Dobro uczniów jest na pierwszym miejscu. Wraz z dyrektorami zrobimy wszystko, aby egzaminy się odbyły, a opieka nad dziećmi była sprawowana. Mamy nadzieję, że do strajku nie dojdzie, jednak zdajemy sobie sprawę, że zawód nauczyciela od dawna domaga się stosownego docenienia – mówi Dawid Litwin, wójt Gminy Potęgowo.

Na spotkaniu omówiono temat przygotowania do ewentualnego strajku, który ma się rozpocząć 8 kwietnia. Wiele samorządów liczy, że do protestu nie dojdzie, ale trwają przygotowania, ponieważ strajk rozpoczyna się w gorącym okresie – tuż przed egzaminami gimnazjalistów i ośmioklasistów.

Poniżej najważniejsze wnioski ze spotkania w Gminie Potęgowo (w podziale na poszczególne placówki).

Szkoła Podstawowa w Potęgowie

W tajnym referendum strajkowym wzięło udział 87 % uprawnionych – 98% opowiedziało się za strajkiem. Dyrektor Leszek Domaszk zadeklarował, że jest w stanie zapewnić opiekę 8 i 9 kwietnia dzieciom i uczniom, którzy przyjdą do szkoły.

Szkoła Podstawowa w Łupawie

W referendum wzięło udział 77% uprawnionych – 90% opowiedziało się za strajkiem. Dyrektor przeprowadził wśród rodziców rozeznanie kto będzie potrzebował zapewnienia opieki nad dziećmi w tych dniach. Ze wstępnych rozmów z rodzicami wynika, że wiele dzieci pozostanie w domach. Do udziału w zajęciach opiekuńczych zostało zgłoszonych 20 dzieci z klas 0-III i oddziałów przedszkolnych. W dniach 8-9.04 dyrektor jest w stanie zapewnić zgłoszonym dzieciom opiekę.

Szkoła Podstawowa w Skórowie

W referendum udział wzięło 92% uprawnionych – 96% opowiedziało się za strajkiem. Dyrektor zapewnia, że jest w stanie zapewnić opiekę dzieciom, które przyjdą w tych dniach do szkoły.

Przedszkole w Potęgowie

Nie było referendum strajkowego, przedszkole normalnie pracuje.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *