Słupscy uczniowie w finale Olimpiady ZUS

Do finału Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” awansowało 16 najlepszych drużyn z całej Polski. Pomorze reprezentować będą uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku. Która szkoła okaże się najlepsza? Tego dowiemy się już 25 kwietnia.

Fot. MK

Przed nami trzeci, ostatni etap tegorocznej „Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych”, który odbędzie się już jutro w Centrali ZUS w Warszawie.

W Olimpiadzie wzięło udział niemal 34 tysiące uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, z czego na Pomorzu ponad 2,4 tys. Wśród nich bezkonkurencyjni okazali się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku: Julia Iwaszkiewicz, Magdalena Ryśnik i Jakub Wójcik, którzy w etapie wojewódzkim zdobyli maksymalną liczbę punktów. W finale zobaczymy także uczennice z Kwidzyn, które otrzymały „dziką kartę”, będąca przepustką do trzeciego etapu.

Udział w Olimpiadzie pozwala nie tylko sprawdzić wiedzę zdobytą podczas „Lekcji z ZUS”, ale także zdobyć atrakcyjne nagrody materialne oraz indeksy bądź dodatkowe punkty w procesie rekrutacji na wyższe uczelnie. Te korzyści są efektem umów i porozumień o współpracy, jakie ZUS zawiera z uczelniami. Indeksy oferują między innymi: Uniwersytet Gdański, Akademia Pomorska w Słupsku, Uniwersytet Warszawski, Katolicki Uniwersytet Lubelski czy Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Relację na żywo z finału Olimpiady w Warszawie będzie można śledzić na kanale ZUS na youtube.pl (www.youtube.com/user/ElektronicznyZUS). Trzymajmy kciuki za naszych reprezentantów!

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *