Słupszczanie mistrzami wiedzy o ubezpieczeniach społecznych

Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku okazali się bezkonkurencyjni. Pokonali 15 najlepszych drużyn w kraju wygrywając tym samym finał Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych.

I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku reprezentowali: Julia Iwaszkiewicz, Magdalena Ryśnik i Jakub Wójcik. Bez problemu radzili sobie z pytaniami związanymi z rodzicielskimi świadczeniami uzupełniającymi, „małym ZUS-em” oraz zasiłkami i świadczeniami. Na 30 możliwych punktów zdobyli 28, mając przy tym najlepszy czas udzielania odpowiedzi, co zapewniło im zwycięstwo.

Laureaci poza zdobytą wiedzą otrzymali także atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz indeksy bądź dodatkowe punkty w procesie rekrutacji na wyższe uczelnie. Te korzyści są efektem umów i porozumień o współpracy, jakie ZUS zawiera z uczelniami. Indeksy oferują między innymi: Akademia Pomorska w Słupsku, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Warszawski, Katolicki Uniwersytet Lubelski czy Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W tegorocznej edycji Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych wzięło udział w sumie niemal 34 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, wśród nich aż 2,4 tys. z Pomorza. Zwycięzcom gratulujemy!

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *