Słupszczanie wicemistrzami Polski w turnieju klas policyjnych

Reprezentacja Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku została wicemistrzem Polski w XI Ogólnopolskim Turnieju Klas Policyjnych. Dwudniowe zmagania turniejowe odbyły się w Szkole Policji w Pile.

Fot. Daniel Stawski/ZSI Słupsk

Drużyna Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy ZSI w Słupsku w składzie: Daria Welzandt, Paweł Pszeniczny, Dawid Wiśniewski i Maciej Zierke, zdobyła wicemistrzostwo kraju w XI Ogólnopolskim Turnieju Klas Policyjnych organizowanym corocznie przez Szkołę Policji w Pile. Młodzi słupszczanie zostali uhonorowani pucharem ufundowanym przez Komendanta Głównego Policji. Uczniów do turnieju przygotował Arkadiusz Herman, nauczyciel w słupskim ZSI.

W zawodach w Pile o miano najlepszej „Klasy Policyjnej Roku 2019” rywalizowało 22 reprezentacji ze szkół z całego kraju, w których prowadzone są klasy o profilu policyjnym. Do udziału w XI finale zakwalifikowali się uczniowie reprezentujący szkoły z: Białobrzegów, Czarnkowa, Częstochowy, Gdańska, Gniezna, Gościna, Gromnika, Jarocina, Kalisza Pomorskiego, Kościerzyny, Lubomierza, Malborka, Marcinkowic, Piły, Poznania, Prószkowa, Radoryża Smolanego, Suwałk, Torunia, Wadowic, Wrocławia, Wyszkowa oraz reprezentacja Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku.

Podczas dwudniowych zmagań czteroosobowe drużyny uczestniczyły w następujących konkurencjach: teście umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy, teście umiejętności strzeleckich, teście sprawności fizycznej oraz sprawdzianie obejmującym ogólną wiedzę o Policji.

Reprezentacja Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku piąty raz z rzędu stanęła na podium w historii turnieju rozgrywanego w Pile. W latach 2015- 2017 uczniowie słupskiej szkoły zajęli I miejsce, zdobywając trzy razy z rzędu zaszczytny tytuł „Klasy Policyjnej Roku”, natomiast w latach 2018-2019 młodzież sięgnęła po wicemistrzostwo kraju.

XI Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych został objęty honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Tegoroczna edycja turnieju została również wpisana w Rządowy Program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka. Turniej jest autorskim pomysłem pilskiej Szkoły Policji, który ma służyć upowszechnianiu wiedzy na temat bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz integracji młodzieży klas policyjnych.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *