Słupszczanka w finale Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Wiktoria Paszkiewicz, uczennica Technikum Weterynarii przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku, awansowała do finału XLIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.  Finałowe zmagania odbędą się  w dniach 6-8 czerwca w Hańczowej pod Krakowem.

 

W Hańczowej słupszczanka będzie rywalizować z najlepszymi uczniami z całego kraju, wyłonionymi w eliminacjach okręgowych Olimpiady. Awans Wiktorii Paszkiewicz  do finału Olimpiady umożliwił świetny start uczennicy w eliminacjach okręgowych, które odbyły się w dniach 11-12 kwietnia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W stolicy Warmii i Mazur Wiktoria zajęła 3 miejsce – skutkujące awansem do ostatecznego etapu Olimpiady. Uczennica uzyskała kwalifikację w bloku tematycznym: weterynaria. Wiktorię do Olimpiady przygotowuje Marta Malinowska, lekarz weterynarii i nauczyciel w słupskim ZSI.

– Cieszymy że ciężka praca nie poszła na marne. Jesteśmy bardzo zadowolone i ogromnie usatysfakcjonowane z awansu do finału – mówi Marta Malinowska.

Organizatorem Olimpiady jest Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach działając w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *