W stołówce wojskowej nowoczesna aula

12 i pół miliona złotych będzie kosztowała rewitalizacja dawnej stołówki garnizonowej, a teraz budynku Akademii Pomorskiej. Uczelnia na cel otrzymała właśnie 10 milionów złotych dotacji.

Wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego wypisał przed dawna stołówka symboliczny czek. Jak podkreśla pieniądze są swego rodzaju rekompensata za budowę tarcz antyrakietowej w naszym regionie. Piotr Müller zapowiada, że to nie jedyne środki, które w najbliższym czasie będą przekazane dla instytcji z regionu słupskiego. – Negocjuje w tej kwestii od kilku miesięcy. Na razie udało się pozyskać pieniądze na remont stołówki na terenie Akademii Pomorskiej. Jednak chciałbym, aby do Słupska trafiły pieniądze związane chociażby z organizacja wydarzeń sportowych, czy też kulturalnych – mówi poseł.

Dawna wojskowa stołówka niszczeje od blisko 20 lat. Przez lata nie było pomysłu na zagospodarowanie budynku i pieniędzy na jego adaptację. Teraz zgodnie z planem w stołówce powstanie nowoczesna aula ze sceną z prawdziwego zdarzenia. – Będą w niej mogły odbywać się różnego rodzaju wydarzenia – mówi profesor Zbigniew Osadowski, rektora Akademii Pomorskiej w Słupsku. – Chodzi mi na przykład o duże konferencje naukowe, sympozja, ale także koncerty i inne wydarzenia z życia naszej uczelni. Chciałbym także, aby nowa aula była miejsce, które jeszcze bardziej otworzy Akademię Pomorską na mieszkańców Słupska i regionu.

Prace mają rozpocząć się jesienią tego roku. Potrwają około 12 miesięcy. Budynek wpisany jest do rejestru zabytków dlatego wszystkie prace będą musiały być prowadzone zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków. Wszystko po to,a by obiekt zachował swój historyczny charakter. Wewnątrz powstanie aula z 300 miejscami siedzącymi, nowoczesna scena, sala prób, sale dydaktyczne, a nawet pomieszczenia archiwum i magazyny.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *