Caritas wesprze cudzoziemców

W Słupsku powstał Punkt Informacyjno-Doradczy dla Cudzoziemców spoza UE. Punkt otworzył Caritas. 

 

Usługi świadczone przez punkt są bezpłatne. Punkt znajduje się przy Caritas w Słupsku (Ul. Ojca Pio 2) jest czynny w dniach: Środa: godz. 8:00-14:00, czwartek: 7:00-10:00 oraz 15:00-18:00, piątek: 8:00 – 14:00.  W tym czasie każdy z odwiedzający będzie mógł skorzystać z następujących form wsparcia:

– Osoba pierwszego kontaktu (Specjalista ds. doradztwa i pomocy integracyjnej) – udzieli profesjonalnej i rzetelnej pomocy oraz doradztwa m.in. w kwestiach legalizacji pobytu, administracyjnych i prawnych, przysługujących praw pracowniczych i rynku pracy, doradztwa i pomocy integracyjnej, socjalnej, tłumaczeń, opieki zdrowotnej, poradnictwa i konsultacji psychologicznych, opieki nad dziećmi oraz łączenia rodzin;

– Jeśli osoba pierwszego kontaktu zdiagnozuje potrzebę, to może skierować Interesanta (za jego zgodą) do specjalisty:

· Tłumacza

· Psychologa

· Prawnika

· Opiekunki dziecięcej

Wszystkie usługi są bezpłatne. Caritas Archidiecezji Gdańskiej jest wykonawcą projektu „Wsparcie dla cudzoziemców spoza Unii Europejskiej w województwie pomorskim w latach 2018 – 2020” w ramach Funduszu Azylu Migracji i Integracji. Projekt jest realizowany przez Pomorski Urząd Wojewódzki.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *