Mamy wicemistrzów kraju w zawodach obronnych

Reprezentacja Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych  w Słupsku zajęła II miejsce w  42 Wojewódzkich Zawodach Sportowo – Obronnych  „Sprawni jak żołnierze”. Słupszczanie ulegli jedynie drużynie z Wejherowa.

Davyd Bezmen, Damian Kopciał i Arkadiusz Taramas, uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy ZSI w Słupsku, zostali wicemistrzami województwa pomorskiego w 42 Wojewódzkich Zawodach Sportowo – Obronnych „Sprawni jak żołnierze”, organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Licealistów ze Słupska do turnieju przygotował Arkadiusz Herman, nauczyciel w słupskim ZSI.

Młodzież rywalizowała na obiektach Powiatowego Zespół Szkół nr 2 w Wejherowie. W zawodach brały udziały drużyny składające się z 3 zawodników ze szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa pomorskiego wyłonione w drodze eliminacji rejonowych.  W trakcie turnieju przeprowadzono następujące konkurencje: test sprawnościowy, rzut granatem,  strzelanie,  bieg na orientację  oraz pierwsza pomoc przedmedyczna. Celem zawodów było popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej wiedzy o współczesnych Siłach Zbrojnych RP, zagadnień związanych z obronnością kraju oraz podnoszenie sprawności fizycznej.

Zmagania turniejowe odbyły się pod patronatem Ministra Obrony Narodowej.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *