Ustka rusza z węzłem

Władze Ustki podpisały umowę na budowę ciągów komunikacyjnych przy dworcu PKP. To pierwsza z umów dotycząca budowy węzła komunikacyjnego w Ustce.

fot. UM Ustka

 

Umowa na budowę ciągów komunikacyjnych będzie realizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, co oznacza, że najpierw będą trwały prace projektowe. Realizacja w terenie rozpocznie się w roku 2020. Wybudowane ciągi zapewnią sprawną komunikację z centrum miasta i portem oraz miejsca parkingowe (w okolicy ul. Portowej).

 

 

W kolejnym terminie podpisana zostanie umowa na przebudowę budynku dworca PKP i budowę dworca autobusowego z konsorcjum firm:

Dzięki planowanym inwestycjom i trwającej przebudowie peronów ustecki dworzec zmieni się nie do poznania. W związku z tym samorządowcy zwrócili się do Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka o przywrócenie całorocznej komunikacji kolejowej Ustka – Słupsk.

 

 

Budowa węzła komunikacyjnego jest jedną ze sztandarowych inwestycji w Ustce. Dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 9 Mobilność, Poddziałanie 9.1.2. Transport miejski. Całkowite koszty projektu: ok 44 mln zł Kwota dofinansowania to 16 miliionów złotych.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *