Wojna robotów w Słupsku

Zakończył się V Konkurs Robotyki RobotS organizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku. Do zawodów zgłosiło się 50 uczestników z 6 szkół ze Słupska i okolic.

W tym roku zawodnicy rywalizowali ze sobą w 7 konkurencjach w tym dwóch nowych Lego Line Follower Dragster – wyścigi robo dragsterów oraz Offroad – czyli przejazd robota po trasie z przeszkodami (ostrymi podjazdami zjazdami piaskiem mostem). Największą uwagę przyciągnęły walki robotów (lego sumo oraz minisumo).

Młodsi zawodnicy ze szkół podstawowych natomiast mogli spróbować sił w wyścigach Juniordragster (wyścigi robo dragsterów) oraz Juniorboot (roboty kroczące). Konkurs robotyki to kopalnia doświadczeń dla młodych pasjonatów tej dziedziny wiedzy, trzeba znać się nie tylko na programowaniu ale i na elektronice, mechanice, automatyce, fizyce i matematyce.

Uczestnicy mogą swoją wiedzę wykorzystać w praktyczny sposób zobaczyć gdzie możemy zastosować odpowiednie wzory matematyczne czy fizyczne co stanie się gdy źle dobierzemy przekładnie czy nieodpowiednie napięcie zasilające robota ;) dodatkowo atmosfera zawodów jest pełna współpracy, pasji oraz radości, to jednak spotkanie młodych ludzi, dzięki temu zawodnicy rozwijają swoje kompetencje przyszłości.

Wszyscy uczestnicy mogą czuć się wygranymi!!! Oczywiście nie było by zawodów RobotS gdyby nie współpraca wielu osób, to dzięki pomocy uczniów ZSP nr 1 w Słupsku i ich zaangażowaniu konkurs odbył się sprawnie i był profesjonalnie przygotowany. Dziękujemy również naszym sponsorom właścicielom firmy Lebskie Klocki i Discovery Park Łeba, firmie MadMax ze Słupska Akademi Pomorskiej w Słupsku oraz firmie Roboludek ze Słupska za ufundowanie nagród zwycięzcom.

Wyniki w poszczególnych konkurencjach:

Juniordragster

1 miejsce Adam Nowak z SP nr 3 ze Słupska i Roboludka,

2 miejsce Tomasz Giś SP w Malechowie

3 miejsce Patryk Bojkowski z Roboludka w Słupsku

Juniorboot

1 miejsce Julia Góra z SP w Malechowie,

2 miejsce Milena Procajło SP w Malechowie

3 miejsce Lena Włodarczyk z SP w Malechowie

Lego lineFollower Dragster

1 miejsce Krystian Wawrzyniak z Gimnazjum w Malechowie

2 miejsce Joanna Dudys z ZSP nr 1 ze Słupska

3. miejsce Maciej Kwiatkowski z ZSP nr 1 ze Słupska

Linefollower

1 miejsce Błażej Szczecina z Roboludka

2 miejsce Alan Drojman z Roboludka

3 miejsce Patryk Anioł z ZSP nr 1 w Słupsku

Minisumo

1 miejsce Krzysztof Mikucki z II LO ze Słupska

2 miejsce Kacper Ochnik z II LO ze Słupska

3 miejsce Patryk Anioł z ZSP nr 1 w Słupsku

Lego Sumo

1 miejsce Szymon Żurowski z Gimnazjum w Malechowie

2 miejsce Arkadiusz Herba z SP w Malechowie

3 miejsce Julia Poborska z Gimnazjum w Malechowie

OFFROAD – odbył się jako konkurencja pokazowa (na zawody przybył 1 uczestnik z 3 zgłoszonych)

Decyzją organizatora za przejazd wyróżniony został Kuba Ratkowski z ZSP nr 1 w Słupsku, który jako jedyny przybył na zawody i pokonał swoim robotem trasę.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *