Już  wkrótce  na  ulicach  Słupska  pojawią  się  rowery  towarowe.  Jako  ekologiczny  i prozdrowotny środek transportu będą stanowiły doskonałą alternatywę dla samochodu!

Miasto Słupsk bierze udział w międzynarodowym pilotażowym projekcie CoBiUM – Cargo Bikes in Urban Mobility  polegającym na wdrożeniu rowerów typu cargo.  W ramach  projektu zakupione  zostaną  rowery  towarowe, które  następnie  będą  nieodpłatnie  wypożyczane  mieszkańcom, przedsiębiorcom i instytucjom z terenu miasta. Głównym celem pilotażu jest rozwój dobrych praktyk transportowych, a w dalszej perspektywie redukcja emisji gazów cieplarnianych i ograniczenie ruchu samochodowego w mieście.Rower cargo (towarowy) w przestrzeni miejskiej z powodzeniem może zastąpić samochód!

Jego konstrukcja umożliwia przewóz ludzi, zwierząt oraz towarów, a dzięki elektrycznemu wspomaganiu prowadzi się go równie łatwo jak tradycyjny rower. W szerokiej gamie modeli można znaleźć warianty odpowiadające różnorodnym potrzebom użytkowników. Występują w wersji dwu-, trzy- i czterokołowej, z koszem na towary czy z siedziskiem do przewozu dzieci lub dorosłych. Rowery te mogą również służyć jako obwoźne kawiarenki lub stoiska handlowe.

Samorządowcy zapraszają do udziału w ankiecie, której celem jest zbadanie potrzeb transportowych mieszkańców naszego miasta oraz wypracowanie systemu wypożyczeń. Na podstawie udzielonych odpowiedzi przystąpimy do dalszych prac związanych z wyborem najbardziej optymalnych modeli rowerów towarowych dla Słupska. Zakup rowerów planowany jest jeszcze w tym roku.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe6lPEoW1q_sbXv6o3GF3axvGdotZMcpUSAfpJsZ68p718ALg/viewform

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *