Budżet obywatelski w Ustce za chwilę start

Ustka przygotowuje się do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Z myślą o mieszkańcach, którzy chcą złożyć wnioski przygotowane będą warsztaty i konsultacje.

Fot. MK

Składanie wniosków do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego w Ustce ruszy dopiero w połowie miesiąca. Jednak już teraz samorządowcy przygotowują się do naboru. Wszystkie propozycje projektów, które mieszkańcy chcieliby zrealizować w Ustce będzie można składać w tradycyjnej formie papierowej, ale także drogą elektroniczną.

W tym roku z myślą o wszystkich, którzy chcą wdrożyć swoje pomysły przygotowano specjalne warsztaty, na których będzie można nauczyć się jak prawidłowo sporządzać wnioski.

Warsztaty przygotowane będą dla dwóch grup wiekowych dla dorosłych i młodzieży. Ponadto samorządowcy przygotowują konsultacje społeczne dla wszystkich zainteresowanych złożeniem wniosków w budżecie obywatelskim. Konsultacje odbędą się 26 czerwca.

 

Wszystkie informacje dotyczące tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego w Ustce dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miasta www.ustka.pl oraz na stronie www.ustka.wybiera.pl. Termin przyjmowania wniosków mija z 1 lipca.

Do rozdysponowania jest pół miliona złotych, z czego 400 tys. na zadania inwestycyjne i 100 tys. na zadania społeczne (do 50 tys. na jedno zadanie).

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *