Nowe łóżka szpitalne od ewangelików

Sterowane elektryczne łóżka, materace i szafki przyłóżkowe przekazała Centrum Zdrowia Psychicznego w Słupsku miejscowa parafia ewangelicko-augsburska. Sprzęty warte ponad 14 tys. zł trafiły na oddziały psychiatryczny i rehabilitacji psychiatrycznej.

Fot. CZP w Słupsku

Sprzęt przywieziony został z Niemiec, gdzie używany był w jednym z domów pomocy społecznej prowadzonych przez Diakonię w Freiburgu, która jest organizacją charytatywną Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Pełnowartościowy sprzęt wycofano z użycia, z uwagi na przeprowadzkę placówki. Dzięki staraniom ks. Wojciecha Froehlicha, proboszcza parafii ewangelicko-augsburskiej w Słupsku, przekazano go parafii. Ta obdarowała nim Centrum Zdrowia Psychicznego i Dom Pomocy Społecznej Leśna Oaza w Słupsku. Większość sprzętu m.in. czternaście łóżek sterowanych elektrycznie, materace oraz szafki trafiła do CZP, gdyż to ono pokryło część kosztów transportu darów do Słupska.

– Gdy tylko dowiedziałem się o możliwości pozyskania tych sprzętów, od razu wiedziałem co z nimi zrobić – mówi proboszcz Frohlich. Pamiętałem swoją pierwszą wizytę w pięknie wyremontowanym szpitalu i meble, które znajdowały się na jego wyposażeniu. Było jasne, że przydałoby się je wymienić. Nadarzyła się ku temu okazja, więc z niej skorzystaliśmy. Szpital ma sprzęt, za który nie musi płacić, a zaoszczędzone pieniądze może przekazać, no to co najważniejsze, czyli leczenie pacjentów.

Zadowolenia z darów nie kryje dyrekcja CZP. – Ten sprzęt będzie nam służył jeszcze przez wiele lat, gdyż jest zdecydowanie nowocześniejszy od tego, czym dotąd dysponowaliśmy, gdyż znaczną część naszego wyposażenia meblowego otrzymaliśmy niejako w spadku po, przenoszącym się do nowej siedziby, szpitalu wojewódzkim – mówi dyrektor Krzysztof Sikorski. – Gdybyśmy chcieli kupić jedno nowe łóżko tej klasy, musielibyśmy zapłacić za nie około pięciu tysięcy złotych. Dlatego prezent ten jest szczególnie cenny.
Proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej zapowiedział dalszą współpracę z Centrum Zdrowia Psychicznego.

Fot. CZP w Słupsku
Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *