Ruszył nowy kurs w Szkole Policji

Nowo przyjęci w ostatnich dniach do służby policjanci rozpoczęli szkolenie zawodowe podstawowe w Szkołach Policji. Przez sześć miesięcy między innymi w słupskiej Szkole Policji młodzi ludzie zdobywać będą wiedzę i umiejętności, które pozwolą im na rozpoczęcie policyjnej służby. Wtorek jest pierwszym pełnym dniem nauki policyjnego rzemiosła.

fot. Szkoła Policji w Słupsku

Młodzi policjanci, kierowani na szkolenie zawodowe podstawowe to osoby, które do Policji wstąpiły kilka dni temu. Po złożeniu ślubowania i otrzymaniu legitymacji służbowej, każdy z nich musi przejść obowiązkowe szkolenie zawodowe podstawowe, które pozwoli im w przyszłości pełnić służbę na podstawowych stanowiskach wykonawczych w pionie prewencji.
W zainaugurowanej edycji szkolenia uczestniczą funkcjonariusze z różnych stron kraju. Nowo przyjętych do służby policjantów na szkolenie do Słupska skierowały Komendy Wojewódzkie Policji w Bydgoszczy, Gdańsku, Olsztynie, Opolu i Szczecinie. Wśród rozpoczynających szkolenie panie stanowią 21 procent składu kompanii.

W murach policyjnych szkół słuchacze przebywać będą do 30 grudnia. Przed nimi okres intensywnej nauki, w trakcie której zdobywać będą niezbędną wiedzę i umiejętności. Pod koniec nauki odbędą także – w ramach praktyk – pierwsze służby w terenie, pod okiem starszych kolegów. Całe szkolenie zakończone zostanie egzaminem, uzyskanie oceny pozytywnej będzie dla słuchaczy początkiem prawdziwej służby w policji.

źródło Szkoła Policji w Słupsku

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *