Doceniony policjant z Kobylnicy

Dzielnicowy z Kobylnicy wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Inicjatorem plebiscytu jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego przy współpracy z Biurem Prewencji KGP.

 

Istotą konkursu jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie.

Konkurs trwa nieprzerwanie od 2008 roku. Od tego czasu odbyło się już 11 edycji konkursu, podczas których wyłoniono 55 laureatów zasługujących w ocenie społeczeństwa na szczególne wyróżnienie. Byli to funkcjonariusze reprezentujący zarówno służbę prewencyjną, jak i kryminalną.

Tegoroczna edycja konkursu objęta została honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji, sama zaś uroczystość wręczenia wyróżnień laureatom tej edycji została wpisana w program centralnych obchodów Święta Policji.

Procedura zgłaszania policjantów do obecnej edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł” trwała do 31 maja 2019 r. Zgodnie z regulaminem konkursu, zgłoszenia policjanta mogła dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja. Natomiast laureatów konkursu (5 osób) wybrała Kapituła, w skład której wchodzili pracownicy Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, laureaci ostatnich trzech edycji konkursu oraz przedstawiciel Biura Prewencji KGP. Typowanie kandydatów odbyło się na podstawie szczegółowej analizy uzasadnień zawartych w formularzach zgłoszeniowych. Nazwiska laureatów tegorocznej edycji wyłonione zostały spośród ponad 100 zgłoszeń.

 

Laureatami tegorocznej edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł” zostali:

asp. Robert Kornacki – dzielnicowy z Posterunku Policji w Kobylnicy (Komenda Miejska Policja w Słupsku, woj. pomorskie),

sierż. szt. Adam Malecki – dzielnicowy z Komisariatu Policji w Łapach (Komenda Miejska Policji w Białymstoku, woj. podlaskie),

asp. Paweł Marcówka – dzielnicowy z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach (Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku, woj. podlaskie),

asp. Andrzej Matczak – st. dzielnicowy z Komendy Miejskiej Policji w Płocku (Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu, woj. mazowieckie)

mł. asp. Justyna Naronowicz – asystent z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku (Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku, woj. pomorskie).

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *