Festiwal „Chińczyka” w Centrum Zdrowia Psychicznego

Ponad dwadzieścia osób, z sześciu placówek wspierających osoby z niepełnosprawnościami, wzięło udział w IV Festiwalu Gier Planszowych „Chińczyk”, zorganizowanym w Centrum Zdrowia Psychicznego w Słupsku. Dla uczestników imprezy była to nie tylko zabawa, ale też forma uspołecznienia.

fot. CZP Słupsk

 

– Nasz festiwal to przede wszystkim szansa na integrację naszych podopiecznych oraz na wymianę doświadczeń ich opiekunów – mówi Krzysztof Sikorski, dyrektor Centrum Zdrowia Psychicznego w Słupsku. – Osoby, które wzięły udział w imprezie mimo często podobnych problemów korzystają z pomocy różnych instytucji i na co dzień nie mają ze sobą kontaktu. Festiwal to więc okazja do spotkania w szerszym gronie.
W tegorocznej edycji zmagań udział wzięły osoby korzystające ze wsparcia Centrum Zdrowia Psychicznego w Słupsku, Psychiatrycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kobylnicy, Środowiskowego Domu Samopomocy w Słupsku, Domów Pomocy Społecznej w Lubuczewie i Machowinie oraz członkowie Grupy Młodzieży Niepełnosprawnej Rękodzielni Głobino, działającej przy Centrum Kultury Gminy Słupsk. W organizację imprezy aktywnie włączyli się podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej Centrum Zdrowia Psychicznego, co było dla nich okazją do uspołecznienia i wykazania się zaangażowaniem i umiejętnościami. Organizatorzy festiwalu postawili na grę w „Chińczyka” z uwagi na jej prostotę, powszechną znajomość jej zasad oraz fakt, iż jest grą adresowaną do czterech osób, co pomaga w budowaniu przez graczy relacji społecznych.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *