Podziękowania dla bohaterów

Komendant Miejski Policji w Słupsku insp. Leszek Gurski podziękował mężczyznom, którzy uratowali dzieci topiące się w jeziorze Obłęże koło Kępic. Do gratulacji przyłączyli się również starosta słupski, wójt gminy Kobylnica , burmistrz Kępic oraz ratownik WOPR.

Fot. KMP Słupsk

Komendant słupskiej policji uhonorował dwóch mężczyzn, którzy 12 czerwca 2019 r. uratowali dwójkę topiących się dzieci w jeziorze Obłęże w gminie Kępice. Wypoczywający tam dwaj bracia na widok tonących dzieci ruszyli na pomoc. Jeden z nich wyciągnął je z wody, po czym drugi reanimował nieprzytomną dziewczynkę.

„Błyskawiczna reakcja na wystąpienie zagrożenia życia dzieci była ponadprzeciętna i zasługuje na najwyższe słowa uznania” – powiedział do naszych bohaterów komendant i wręczył upominki. Dwaj bracia odpowiedzieli, że nie czują by zrobili coś nadzwyczajnego i jeśli byłaby taka potrzeba, postąpiliby tak samo.

Przy okazji tego spotkania odbyła się konferencja poświęcona tematyce bezpieczeństwa nad wodą. Zaproszeni goście mówili o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad kąpieliskami. W całym przedsięwzięciu uczestniczyły lokalne media, dzięki którym przekazywane informacje z pewnością dotrą do większej liczby odbiorców, co mamy nadzieję, przełoży się na bezpieczeństwo w czasie wakacji.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *