Policjanci w nowych posterunkach

Jeden został wyremontowany, a drugi powstał w starej szkole. Mowa o posterunkach policji w Damnicy i Dębnicy Kaszubskiej. 

Komendant Miejski Policji w Słupsku uroczyście przekazał policjantom do użytku wyremontowany Posterunek Policji w Damnicy. W uroczystości uczestniczył wójt gminy Damnica Andrzej Kordylas oraz przedstawiciele władz samorządowych. Poprawa warunków pracy będzie służyła nie tylko policjantom, ale również interesantom.

Kilka dni później w ramach ”Programu modernizacji Policji” do użytkowania przekazano kolejny budynek. Policjanci z Posterunku Policji w Dębnicy Kaszubskiej zostali przeniesieni do nowej siedziby. Teraz funkcjonariusze pełnią służbę w miejscu dawnej szkoły podstawowej przy ul. Księdza Kani w Dębnicy Kaszubskiej. W uroczystości uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Robert Sudenis, wójt Gminy Dębnica Kaszubska Iwona Warkocka oraz przedstawiciele władz samorządowych. Przekazany budynek został całkowicie wyremontowany, a dodatkowo wyposażony w platformę schodową i urządzenia sanitarne dla osób niepełnosprawnych, monitoring, pokój dla interesantów, sekretariat, pomieszczenie dla osób zatrzymanych i zaplecze socjalne. Zrealizowane inwestycje z pewnością w wymierny sposób wpłyną na poprawę poczucia bezpieczeństwa lokalnej społeczności, a także na zwiększenie komfortu codziennej służby policjantów.

Komendant Miejski Policji w Słupsku insp. Leszek Gurski podziękował wszystkim zaangażowanym w modernizację posterunków, podkreślił, że tak stworzone warunki wpłyną pozytywnie na obsługę społeczności lokalnej. Wszyscy zgromadzeni obejrzeli odnowione pomieszczenia i nie kryli swojego zadowolenia z efektów prac remontowych.

źródło KMP Słupsk

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *