Policyjny cywil złapał włamywacza

Pracownik cywilny Policji ujął mężczyznę, który włamał się do szkoły, z której ukradł laptop i ekspres do kawy. Drugiego ze sprawców zatrzymali funkcjonariusze słupskiej policji. Skradzione przedmioty zostały oddane poszkodowanym. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. www.policja.pl

W miniony czwartek pracownik Komendy Miejskiej Policji w Słupsku usłyszał dźwięk tłuczonego szkła w jednej ze słupskich szkół. Postanowił to sprawdzić. Okazało się, że z budynku szkoły przez okno ucieka dwóch mężczyzn. Nie wahając się ruszył za nim w pościg i po chwili ujął jak się później okazało złodzieja. Następnie poinformował policjantów o zdarzeniu i wskazał im kierunek ucieczki drugiego ze sprawców. Funkcjonariusze natychmiast pojechali w wyznaczonym kierunku i zatrzymali 37-latka. Okazało się, że mężczyźni ukradli ze szkoły sprzęt elektroniczny o wartości kilku tysięcy złotych. Na miejsce zostali skierowani policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej i technicy kryminalni, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny i przesłuchali świadków. Podejrzani mężczyźni zostali odwiezieni do policyjnego aresztu, skradzione przedmioty oddano dyrektorowi szkoły.

Mężczyźni zostali przesłuchani, a śledczy przedstawili im zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Komendant Miejski Policji w Słupsku insp. Leszek Gurski podziękował i pogratulował pracownikowi cywilnemu za godną do naśladowania postawę i zwrócił uwagę, że jego działanie i determinacja zostały wysoko ocenione przez samych policjantów jak i pozostałych kolegów z jednostki.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *