Sprawdź autokar przed wyjazdem

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku przypominają o możliwości zgłoszenia do kontroli autobusów przewożących urlopowiczów do miejsc wypoczynku. Potrzebę takiej kontroli należy zgłosić z kilkudniowym wyprzedzeniem. W tym celu można przyjść osobiście do naszej komendy lub skontaktować się telefonicznie z funkcjonariuszami z Wydziału Ruchu Drogowego. Od początku wakacji policjanci przeprowadzili kilkanaście takich kontroli.

KMP Słupsk

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku przypominają, że istnieje możliwość przeprowadzenia kontroli autobusów przewożących dzieci i dorosłych do miejsc wypoczynku. W tym celu należy skontaktować się osobiście lub telefonicznie ze słupską policją. Aby uniknąć potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych, kontrolę takiego pojazdu należy zgłosić z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Zgłaszając, należy podać godzinę podstawienia autokaru gotowego do kontroli oraz planowaną godzinę wyjazdu. Osoby, które chcą zgłosić taką kontrolę, powinny się wcześniej upewnić czy nie została już taka kontrola zgłoszona przez organizatora wycieczki lub przewoźnika. Po sprawdzeniu pojazdu policjanci wydadzą stosowne zaświadczenie o przeprowadzonej kontroli, które kierujący okaże organizatorowi wycieczki.Od początku wakacji policjanci sprawdzili kilkanaście autobusów, w których trakcie kontrolowali stan techniczny pojazdów ze szczególnym uwzględnieniem stanu ogumienia, oświetlenia zewnętrznego, układu kierowniczego i hamulcowego oraz obowiązkowego wyposażenia. Sprawdzeniom podlegały również stan trzeźwości kierowców oraz wymagane dokumenty.

Kontakt do słupskich policjantów ruchu drogowego:
Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku
ul. 3-go Maja 1, 76-200 Słupsk
tel. 59 848-05-03 w godz.: 7.30-15.30

źródło KMP Słupsk

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *