Ustka kontroluje czystość powietrza

Trzy czujniki jakości powietrza zamontowano w Ustce. Podają one na bieżąco stan frakcji pyłów zawieszonych w powietrzu. 

Fot. MK

W związku z wdrażaniem działań na rzecz wzrostu jakości powietrza w Ustce, na obiektach użyteczności publicznej: Szkole Podstawowej Nr 1, Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych oraz na budynku Straży Miejskiej, zainstalowano 3 czujniki do pomiaru jakości powietrza.

Zainstalowane czujniki mierzą frakcje pyłów zawieszonych PM 10 i PM 2,5 w powietrzu. Czujniki są wyposażone w kolorowy wyświetlacz prezentujący aktualny stan powietrza poprzez wartość i kolor. Dane pomiarowe o stężeniu ww. pyłów w powietrzu, dla poszczególnych lokalizacji, są prezentowane z aktualizacją co 10 minut. Linki do poszczególnych czujników znajdują się tutaj:

http://www.ustka.pl/pl/news/content/5436

Dodatkowo, od sierpnia 2019 r. będą dostępne dane z czwartego czujnika zlokalizowanego w okolicy ul. Rybackiej, gdzie dodatkowo zostanie postawiona stacja meteorologiczna pozyskująca dane pomiarowe meteorologiczne, takie jak: temperatura, wilgotność, nasłonecznienie, kierunki i prędkości wiatrów, wielkości opadów atmosferycznych, które także będzie można śledzić na stronie internetowej Urzędu Miasta Ustka.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *