Paradować będą orkiestry

To będzie jedna z największych atrakcji tego lata. Nad morze zjadą orkiestry dęte z całego kraju. W ten weekend w Ustce i Rowach rozpocznie się IX edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Paradnych Orkiestr Dętych.

Już w najbliższy weekend (10-11 sierpnia 2019) zapraszamy na XI Ogólnopolski Przegląd Paradnych Orkiestr Dętych Ustka- Rowy.
Pierwsza część imprezy odbędzie się w Ustce w dniu 10 sierpnia (sobota).  Przemarsz orkiestr z mażoretkami zaplanowany jest w samym sercu Ustki – jego trasa przebiegnie bulwarem portowym. Zakończy się nad samym morzem – przed Kapitanatem Portu.

Koncert finałowy laureatów zaplanowany jest tradycyjnie w Rowach i odbędzie  się 11 sierpnia (niedziela) na scenie letniej w Parku Kultury i Wypoczynku w Rowach.  Wydarzenie do tej pory odbywało się w Rowach, w tym roku po raz pierwszy większa część festiwalu zostanie przeniesiona do Ustki.

Program imprezy w dniu 10 sierpnia 2019r.  – Ustka
13.00 oficjalne rozpoczęcie przeglądu (scena na Promenadzie Nadmorskiej)13.05 przemarsz orkiestr (trasa przemarszu odbędzie się na trasie Bulwar Portowy – Latarnia Morska – Promenada Nadmorska) – zatrzymanie orkiestry w celu pokazu musztry przy latarni

ok. 14.00 rozpoczęcie prezentacji statycznej – scena na Promenadzie Nadmorskiej

18.15 ogłoszenie wyników XI Ogólnopolskiego Przeglądu Paradnych Orkiestr Dętych, wręczenie nagród.

Program imprezy w dniu 11 lipca 2019r. – Rowy

15.15 powitanie

15.3016.30   próba w muszli koncertowej orkiestr (finalistów) do wspólnego wykonania pod batutą  Mirosława Chilmanowicza utworów: „Od Tatr  do Bałtyku”, „ Happy Marcing” oraz „Orkiestry Dęte”.

17.00   przygotowanie do przemarszu – orkiestra z I miejscem.

– Trasa przemarszu rozpoczyna się od Kościoła przy ul. Nadmorskiej do Parku Kultury i Wypoczynku przy ul. Słonecznej w Rowach

17.30  koncert finalistów

18.30 koncert połączonych orkiestr.

Orkiestry biorące udział w Przeglądzie:

1. Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej  w Kole

2. Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Miejskim Domu Kultury w  Lublińcu

3. Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Sokółki

4. Blach – Kapela- Orkiestra Reprezentacyjna Gminy Jasienica

5. Orkiestra Dęta Gminy Wejherowo

Występ poza konkursem: Ustecka Orkiestra Dęta

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *