Dwa szkolenia w słupskim ZUS

Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Gdańsk w Słupsku zaprasza na dwa bezpłatne szkolenia, które organizuje 5 września 2019 r.

Fot. MK

Podczas pierwszego z nich, które rozpocznie się o godzinie 10.00 przybliżymy problematykę kontroli zwolnień lekarskich od pracy w zakresie prawidłowości ich wykorzystywania.

Na płatnikach składek ciąży obowiązek kontroli formalnej zaświadczeń lekarskich stanowiących podstawę zwolnienia od pracy. Mogą też kontrolować, czy pracownik prawidłowo wykorzystuje zwolnienie. W jego czasie powinien on bowiem postępować w tak, by jak najszybciej odzyskać sprawność i wrócić do pracy.

W trakcie szkolenia omówimy informacje o absencji chorobowej, a także zasady i tryb kontroli prawidłowości wykorzystywania zwolnień lekarskich od pracy ze szczególnym uwzględnieniem współpracy pomiędzy ZUS i płatnikami składek. Wskażemy także, jakie są konsekwencje nieprawidłowego wykorzystywania zwolnienia.

Drugie ze szkoleń poświęcone będzie przeliczaniu wysokości emerytur i rent. W programie m. in. omówienie zasad przeliczania kapitału początkowego i świadczeń.

Szkolenie rozpocznie się o 12.00.

Każde ze szkoleń potrwa ok. 2 godzin.

Zgłoszenia uczestnictwa przyjmujemy mailowo pod adresami: iwona.batruch@zus.pl, agnieszka.wilgucka@zus.pl lub telefonicznie po numerem: 59 841 94 29.

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *