Mundurowi pracują w wakacje

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku podczas tegorocznych wakacji nie zwalniają tempa. Dla mundurowych okres letni jest czasem intensywnej i wytężonej pracy. Podejmowanie bieżących interwencji, działania profilaktyczne, współpraca z innymi podmiotami to tylko część służby na rzecz odpoczywających mieszkańców i turystów w naszym regionie. Podczas wakacji policjanci dużą uwagę poświęcają bezpieczeństwu nad wodą i w ruchu drogowym.

Słupscy policjanci przez cały rok prowadzą intensywne działania na rzecz bezpieczeństwa swoich mieszkańców. Okres wakacyjny jednak jest czasem ich wytężonej pracy. Zanim wielu urlopowiczów wyjechało na wymarzony wypoczynek, policjanci skrupulatnie kontrolowali pojazdy i stan trzeźwości kierujących. Na drogach naszego powiatu nie brakuje funkcjonariuszy, którzy kontrolują prędkość i reagują na wykroczenia drogowe. Jeszcze przed wakacjami mundurowi spotykali się z dziećmi w szkołach i rozmawiali o bezpieczeństwie. Pomimo wielu takich działań, funkcjonariusze podczas wakacji kontynuują tę profilaktykę. Niejednokrotnie spotykają się z turystami nad samą wodą i instruują, jak zapobiec zagrożeniom. Do takich akcji przyłączają się inne instytucje, które w trosce o bezpieczeństwo nie odmawiają współpracy z policją.

Ponieważ w okresie letnim wypoczynek nad wodą cieszy się największym zainteresowaniem, do Komisariatu Policji w Ustce przyjechali policjanci z OPP w Gdańsku, którzy do 31 sierpnia br. również będą dbali o bezpieczeństwo nad wodą. Jak co roku funkcjonariuszy z naszej jednostki wspierają słuchacze słupskiej szkoły policji. Mundurowi są obecni w miejscach organizowania imprez masowych i uroczystości tj. pikniki, festyny, koncerty, gdzie podejmują interwencje związane z zakłócaniem ładu i porządku publicznego i reagują na spożywanie alkoholu w miejscach publicznych.

Mając na względzie życie i zdrowie ludzkie, odświeżenie wiedzy i praktyki w zakresie udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej jest konieczna. Dlatego też policjanci z naszej jednostki biorą udział w szkoleniach, dzięki którym w sytuacji zagrożenia z pewnością skorzystają z posiadanej wiedzy.

Wszystkie te działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa osób korzystających z wakacyjnego odpoczynku, jednakże najważniejsze jest zachowanie zdrowego rozsądku i rozwagi, o co słupscy policjanci apelują.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *