Pijani kierowcy w rękach policji

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego w Słupsku wyeliminowali z drogi kolejnych nietrzeźwych kierujących. Badanie trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu u 53-letniej kobiety, a ponad 2 promile alkoholu u 51-latka. Przestępcom grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Na uznanie zasługuje postawa obywateli, którzy poinformowali funkcjonariuszy o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Po godzinie 19.00 policjanci słupskiej drogówki otrzymali informację o nietrzeźwej kierującej poruszającej się po drodze powiatu. Mundurowi pojechali do wskazanego miejsca, w którym nie potwierdzili zgłoszenia. Podejrzewając, że nietrzeźwa kobieta jeździ samochodem, policjanci skrupulatnie patrolowali pobliskie miejsca. Gdy na ulicach miasta zobaczyli opisywany pojazd, podjęli kontrolę. Okazało się, że samochodem marki Fiat Siena kierowała 53-letnia mieszkanka powiatu słupskiego, od której funkcjonariusze czuli alkohol. Kobieta została przebadana na trzeźwość, miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Trzy godziny później kolejna osoba zawiadomiła policjantów o podejrzeniu nietrzeźwości kierującego. Tym razem oplem astrą miał poruszać się nietrzeźwy mężczyzna. W trakcie interwencji okazało się, że za kółkiem siedział 51-latek, od którego policjanci również czuli alkohol. Badanie trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Te osoby wkrótce staną przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Na uznanie zasługuje postawa obywateli nieprzechodzących obojętnie obok nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiadają za kółko na podwójnym gazie, nie zdając sobie sprawy, że ryzykują nie tylko własnym życiem, ale też życiem i zdrowiem innych uczestników ruchu drogowego.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *