Z zakazem spowodował kolizję

21-letni mieszkaniec powiatu słupskiego pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, wsiadł za kółko i wjechał w dwurodzinny dom, powodując wybicie ściany. Za złamanie sądowego zakazu grozi 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po południu funkcjonariusze ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, które miało mieć miejsce w Warblewie koło Słupska. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce, gdzie okazało się, że 21-letni mieszkaniec powiatu słupskiego, kierując skodą octavią, wjechał w dom dwurodzinny, powodując wybicie fragmentu jednej ściany.  Jak wstępnie ustalili policjanci, mężczyzna, jadąc w kierunku Głobina na łuku drogi, najechał na krawężnik, od którego się odbił, a następnie wjechał w pobliski dom. Przyczyną tego zdarzenia prawdopodobnie była nadmierna prędkość.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że 21-latek ma sądowy zakaz prowadzenia samochodów. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy.

 

Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny, a samochód został odholowany na parking policyjny. Mężczyzna odpowie za spowodowanie kolizji i za naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *