Znalazł kartę, zapłacił, może posiedzieć

Słupscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który za swoje zakupy wielokrotnie płacił znalezioną kartą bankomatową. 49-letni mieszkaniec Słupska został przesłuchany, usłyszał zarzuty, za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

30 lipca 2019 r. słupscy policjanci przyjęli zawiadomienie o utracie karty bankomatowej przez mieszkańca powiatu słupskiego. Po wnikliwym sprawdzeniu okazało się, że ktoś używa tej karty, płacąc nią za zakupy. Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania zmierzające do ustalenia sprawcy. Ustalili, gdzie były dokonywane płatności, zabezpieczyli monitoringi, rozmawiali z potencjalnymi świadkami i wytypowali osobę, która nielegalnie używała znalezionej karty.

Dwa dni później, po dokładnym sprawdzeniu i przeanalizowaniu zdobytych w trakcie swojej pracy informacji, słupscy policjanci dotarli do jednego z mieszkań na terenie miasta, w którym był mężczyzna podejrzany, o ten proceder. Okazał się nim 49-latek, który miał przy sobie kartę płatniczą należącą do poszkodowanego. Mężczyzna przyznał, że znalazł ją i kilkakrotnie jej używał.

Dzięki szybkiej interwencji kryminalnych mężczyzna został przewieziony do komisariatu policji, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, bo tak kodeks karny określa posługiwanie się znalezioną kartą płatniczą. Za to przestępstwo grozi do 10 lat więzienia.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *