Europejski, policyjny projekt Edward także na Pomorzu

Jutro 26 września  we wszystkich krajach europejskich odbędzie się IV edycja akcji EDWARD. Prowadzone będą zarówno działania kontrolne, jak i edukacyjne.

fot. www.policja.pl

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku koordynujący projekt w województwie pomorskim przygotowali liczne atrakcje edukacyjne z nagrodami dla kierujących oraz pasażerów. Do współpracy włączyły się także instytucje pozapolicyjne: Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego, Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego, Ochotnicza Straż Pożarna w Żukowie oraz koncesjonariusz autostrady AmberOne.

 

Działania kontrolne będą prowadzone przez funkcjonariuszy pomorskiej drogówki oraz inspektorów transportu drogowego na terenie całego województwa. W tym dniu kierujący mogą spodziewać się wzmożonych kontroli ukierunkowanych na zachowania przyczyniające się do tragicznych skutków wypadków drogowych, tj.: nadmierna prędkość, alkohol, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie.

 

Na terenie OSP w Żukowie zostanie zorganizowany punkt edukacji drogowej. Niewątpliwymi atrakcjami będą: symulator dachowania, refleksomierz, warsztaty udzielania pierwszej pomocy.

 

Dla osób, które wezmą udział w akcji przygotowano atrakcyjne nagrody związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *