Kamizelki dla cyklistów

Słupscy policjanci wraz z pracownikami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Słupsku przeprowadzili działania pn. „Widoczny, czyli bezpieczny”. Jadący do pracy, do szkoły i na poranny trening rowerzyści, na swojej drodze spotykali funkcjonariuszy i pracowników WORD, którzy rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie i przekazywali kamizelki odblaskowe. Po południu działania kontynuowali policjanci słupskiej drogówki. Tym razem kamizelki założyły dzieci, które rowerem jeździły wokół swoich domów.

Wczoraj słupscy policjanci wspólnie z pracownikami z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Słupsku prowadzili działania związane z bezpieczeństwem rowerzystów. Akcja była skierowana do użytkowników jednośladów, którzy nie używali elementów odblaskowych. Celem prowadzonych działań było uświadomienie rowerzystów o potrzebie używania elementów odblaskowych i wskazanie ich znaczącej roli. Użytkownikom jednośladów uświadomiono, że element odblaskowy to nie tylko gadżet, a przede wszystkim przedmiot, który może uratować życie. Napotkani na ulicach miasta rowerzyści nie kryli zadowolenia z otrzymanych kamizelek.

Po południu na terenie powiatu słupskiego działania kontynuowali funkcjonariusze drogówki, którzy docierali głównie do dzieci jeżdżących rowerami w pobliżu swoich domów. W ten sposób policjanci zwrócili uwagę na niebezpieczeństwo w ruchu drogowym, z którym można spotkać się wszędzie, nawet tam, gdzie wydaje się bezpiecznie. Dzieci cieszyły się z otrzymanych kamizelek, które od razu założyli i bezpiecznie kontynuowali jazdę rowerami. Obiecały funkcjonariuszom, że od teraz wsiadając na rower, będą pamiętać o kamizelkach.

Tylko podczas wczorajszych działań przekazano pond 100 kamizelek odblaskowych. Akcję cieszącą się pozytywnym odbiorem nie tylko wśród rowerzystów, ale również wśród opiekunów najmłodszych użytkowników jednośladów powtórzymy w najbliższą sobotę podczas działań „Bicykl”.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *